בניית אתרים

כל עסק או חברה זקוקים היום לאתר באינטרנט, במטרה לקדם את עסקיהם. בניית אתרים הינו תהליך מורכב וארוך הדורש תכנון, הבנה של ממשקים שונים, קידום אתרים ועוד. בניית אתר הנבנה בצורה נכונה מבטיחה כי האתר יזכה לחשיפה הנכונה ויקודם במנועי החיפוש.

בניית אתר מתחילה עם תכנון האתר. התכנון כולל הגדרות מטרות האתר, מה אנו מעוניינים להציג, מכירה של מוצרים, שירות או לשם קידום יחסי ציבור או לשם מטרה אחרת. הגדרת מטרות האתר חיוניות לשם קביעת מבנה האתר, עיצוב האתר ותוכן האתר. שלב הבא בתכנון הוא קהל היעד אליו מופנה האתר, מה יכלול באתר וכדומה. שלב זה חיוני על מנת לקבוע את מבנה האתר ועיצובו.

מבנה האתר
בניית אתרים דורשת לתכנן את מבנה האתר, מה חשוב להציג בדפים הראשונים ומה לפרסם בדפים האחוריים. דף הבית הוא הכניסה לאתר וחשוב שיציג את מהות האתר ויכלול מילות מפתח הרלוונטיות לאתר.
בניית האתר בצורה נכונה מאפשר למנועי החיפוש לסרוק את האתר בשלמותו, ובהתאם לכך לדרג את האתר בתוצאות החיפוש. חלק ממבנה האתר הוא קביעת הכותרות הראשיות וכותרות המשניות, כגון כותרת הדף וכותרת המאמר.

עיצוב אתרים
עיצוב אתרים משמעו חלון הראווה של האתר, אתר המעוצב עם קשת של צבעים, טבלאות רבות באתר, ללא סדר או היגיון עלול להחטיא את המטרה. בהתאם לסוג האתר ניתן לקבוע את הצבעים שיהיו שולטים באתר, לרוב מומלץ לבחור שלושה שבעים דומיננטיים, כמו כן, מומלץ כי כל דפיה אתר יבנו מבחינת עיצוב באופן דומה, על מנת שהגולש יוכל לגלוש בין הדפים השונים ללא התחושה כי יצא מהאתר ועבר לאתר אחר.

תוכן ומילות מפתח
בניית אתר אינו מסתיים בבניית מבנה היררכי נכון, חשוב בעת בניית האתר לבצע חיפוש של מילות מפתח. המשמעות היא להבליט באתר מילים שאנו יודעים כי הגולשים יחפשו על מנת להגיע לאתר שלנו. לדוגמא אתר העוסק בשירותי ניקיון, מילים כגון חברת ניקיון, או שירותי ניקיון יהיו מילים רלוונטיות לאתר. לעומת זאת מילים כגון תחזוקה או חברה יחטיאו את המטרה. הטמנת מילות המפתח באתר ובתוכן בצורה נכונה יבטיחו כי מנועי החיפוש יסווגו את האתר לפי הנושא שאנו מעוניינים לקדם אותו, קרי בנושאים של חברות ניקיון.

חלק חשוב בעת בניית אתר הוא הכנסת תוכן. המשמעות היא הכנסת מידע כגון מאמרים, תכנים המספרים על השירותים שהאתר מציע, תוכן רלוונטי לתחום וכדומה. חשוב להכניס את התוכן כטקסט ולא כתמונה או בשימוש של פלאש. תוכן האתר מהווה אפשרות לגולש ללמוד על העסק או השירות שהאתר מציע, חשוב לצקת לאתר תכנים איכותיים, המהווים מידע לגולשים. העתקת תוכן מאתרים אחרים אסורה ועלולה לגרור הענשה של האתר על ידי גוגל, המשמעות היא הרחקת האתר לדפים האחרונים של מנועי החיפוש ואף להעלמתו של האתר מתוצאות החיפוש.

קישורים
קישורים מהווים מרכיב חשוב בבניית האתר. בניית קישורים פנימיים הם קישורים המקשרים בין דפי האתר. קישורים חיצוניים כשמם מקשרים בין אתרים שונים. החשיבות של קישורים פנימיים באתר תורמים הן לשם שיווק האתר, גוגל סורק את האתר, קישורים פנימיים מהווים את היכולת לרובוטים של מנועיה חיפוש לעבור בין הדפים השונים, לגולשים מעבר בין הדפים הם בעיקר הנעה לפעולה כגון יצירת קשר או קניית המוצר שאנו מציעים באתר.

בניית אתרים אינה מסתיימת בבניית האתר ופרסומו ברשת. אתרים רבים נבנים ולמעשה אינם זוכים לחשיפה כלל, והדרך היחידה להגיע אליהם הוא בהקלדת הכתובת המלאה. ידוע כי רוב הגולשים מגיעים אל האתרים השונים באמצעות מנועי החיפוש השונים על ידי הקלדת מילות מפתח בהתאם לתחום אותו הגולשים מחפשים. בניית אתרים בהתאם לכללי קידום אתרים אמנם מהווה יתרון לאתרים בעת קידום אתרים, אך אינו תחליף לקידום האתר. קידום אתרים יבטיח כי האתר יהיה ממוקם בראש מנועי החיפוש קרי בעמוד הראשון של מנועי החיפוש. קידום אתרים אורגני מתבצע באמצעות שיטות שונות, כגון כתיבת מאמרים ויצירת קישור לאתר. באנריים פרסומיים, החלפת קישורים בין האתרים השונים ועוד.

כתיבת תגובה