קידום אתרים

קידום אתרים מטרתו להביא את האתר לראש התוצאות במנועי החיפוש. המשמעות היא יותר תנועה של גולשים באתר ויותר מכירה באתר. קידום אתרים הפך לכלי שיווקי עבור בעלי אתרי אינטרנט. הסיבות לכך: קידום אתרים באינטרנט קל יותר, זול יותר מקידום העסק בשיטות האחרות כגון רדיו, שילוט, פליירים, עיתונים ועוד.

קידום אתרים הנעשה בצורה נכונה ולאורך זמן מבטיח פרסום תמידי, מעבר לכך בכל עת ניתן לבחון את העלות מול התועלת של האתר. כיום מערכות הסטטיסטיקה מאפשרות לעקוב אחר התנועה באתר ללמוד מהיכן הגולשים מגיעים, היכן הם גולשים ואף מה גורם להם לנטוש את האתר. שינוי האתר בהתאם להתנהגות הגולשים יביא לשיפור התועלת מול העלות.

קידום אתרים איך הכול התחיל?

בעבר בניית אתר ועלייתו לרשת הספיקו על מנת ליהנות מתנועת הגולשים בעת בניית אתרים (דף ראשי אי מדיה) היו מכניסים את קוד האתר שאפשר לגוגל לסרוק את האתר ולמקם אותו בהתאם למילות מהפתח הרלוונטיות. אט אט החלו להבין כי למיקום בתוצאות החיפוש יש חשיבות רבה, מחקרים הראו כי הגולשים אינם טורחים לחפש בעמודים האחוריים של תוצאות החיפוש ומתרכזים רק בדף הראשון, מעבר לכך מחקרים הראו כי הגולש במהלך 8 שניות מחליט אם האתר שווה בדיקה נוספת או להמשיך הלאה לאתר הבא. במהלך השנים יותר ויותר גולשים החלו להתרכז במנוע חיפוש אחד גוגל (בעבר היה ניתן למצוא מנועי חיפוש נוספים), בהפך את התחרות בין האתרים על המיקום למורכב יותר. אט אט החלו להתפתח חברות קידום אתרים, שכל מטרתם ללמוד ולהתחקות אחר הרובוטים של מנועי החיפוש, ללמוד מהם המרכיבים התורמים להתקדמות האתר ומהם הפעולות הגורמות לאתר להדחק בדפיו האחוריים. קידום אתרים כיום הפך כלי חשוב ומשמעותי בתחום האינטרנט. בניה של אתר יפה ככל שיהיה, הבנוי בצורה נכונה, עם עיצוב מושך לעין, עדין יכול להיות ממוקם בדפים האחוריים של מנועי החיפוש.

קידום אתרים והרובוטים של גוגל

קידום אתרים משמעו קידום האתר בדירוג של מנועי החיפוש. קידום אתרים הינה פעולה חוקית המאפשר לאתר ליהנות מחשיפה גדולה יותר. קידום אתרים החל להתפתח עם ההבנה כי גוגל מדרג את האתרים על פי אלגוריתמים שונים. קידום אתרים הינו תחום מורכב הדורש יצירתיות ועבודה רבה. התחרות בין החברות השונות של קידום אתרים, הביאה לכך שרבים מתחרים על מילות חיפוש מבוקשות. מנגנון החיפוש של גוגל הנקרא עכביש או הרובוט למעשה סורק את האתרים, לפי אלגוריתמים השונים שנקבעו על ידי גוגל, המנגנון קובע את החשיבות של האתר ביחס למילות המפתח המתאימות ובהתאם לכך ממקם את האתר ואתרים אחרים. כיום ידוע כי גוגל ממשתמש בשיטת Page Rank על מנת לקבוע את הרלוונטיות של כל דף, עליו אחריב בהמשך, לעומתם ישנם אלגוריתמים אחרים שאינם ידועים המשפיעים אף עם על הרלוונטיות והדירוג של האתר.

גוגל בראש ובראשונה מטרתו להביא לגולשים את המידע הרלוונטי ביותר עבור חיפוש מילות מפתח השונות. סוד הצלחתה טמון בנאמנות לגולשים להביא עבורם את התוצאות הרלוונטיות ביורת במספר שניות. ההבנה כי הגולש הוא הלקוח החשוב ביותר, הביא את גוגל לבחון את האתרים ולדרג אותם. גוגל כל העת משנה את האלגוריתמים הקובעים את הרלוונטיות של הדפים, חלק מהאלגוריתמים ידועים וחלקם מוסתרים. יש האומרים כי יש יותר מ- 200 אלגוריתמים שונים המשפיעים על הדירוג. יחד עם זאת קידום אתרים הנעשה בצורה לא חוקית יביא בשלב הראשון לקידום האתר, אך פעולות קידום אתרים אלו הנתפסות על ידי הרובוטים של גוגל מביא להענשת האתר ולדחיקתו לעמודים האחרונים של תוצאות החיפוש אם בכלל. קידום אתרים הנעשה בצורה נכונה יביא לקידום האתר וישמור על התוצאות לאורך זמן.

קידום אתרים וגוגל אנליטיקס

קידום אתרים מאפשר לנו לקדם את האתר במנועי החיפוש, אך מעבר לכך מאפשר לנו להביא לגולש את האתר בצורה הטובה ביותר, מבחינת מבנה, נוחות, תוכן ועוד. גוגל מעניק כלים שונים לבעלי אתרים לבצע סטטיסטיקה באתר על מנת ללמוד על תנועת הגולשים באתר ולשפר בהתאם את מבנה האתר, הדפים ותוכן. גוגל אנליטיקס מאפשרת להתקין תוכנה על האתר המאפשר לעקוב אחר תנועת הגולשים באתר. התוכנה מאפשרת לחלק את המידע בהתאם לצרכים שלכם כגון: דפים מהם נכנסו הגולשים ומאילו דפים הם יוצאים, כניסה לפי מילות מפתח וכדומה.

כתיבת תגובה