קידום אתרים בגוגל

גוגל הינו מנוע החיפוש הגדול ביותר שיש בארץ ובעולם, רוב החיפושים מתבצעים באמצעות גוגל, כיום למעשה אין לגוגל תחרות רצינית של מנועי חיפוש אחרים. השרתים של גוגל ממוקמים בכל העולם המאפשר לגוגל לתת שירות בכל רגע נתון. הנתונים מראים כי 80% מהגולשים הישראלים משתמשים במנוע החיפוש גוגל. גוגל סורק את האתרים השונים וממקם אותם בהתאם לרלוונטיות שלהם למילות החיפוש השונות.

מנוע החיפוש גוגל וקידום אתרים
הסיבות להצלחה של גוגל הוא בראש ובראשונה הרלוונטיות של תוצאות החיפוש. יחד עם זאת גוגל החכים לא ליצור מצב שבעלי אתרים יכולים לקנות את המקום בתוצאות החיפוש ולמעשה מבטיח תחרות פתוחה והוגנת המבטיחה תוצאות אמינות. מנועי החיפוש של גוגל למעשה סורקים את האתרים הרבים הנמצאים ברשת וממקמים אותם בהתאם לנושאים בהם האתר עוסק ולרלוונטיות של האתר לאותו תחום. סריקת האתר נעשית בהתאם לאלגוריתמים השונים המחשבים כל דף ומציגים את האתרים בתוצאות הדירוג בהתאם. האלגוריתמים קובעים את חשיבות הדפים בהתאם למספר הקישורים המקושרים אליו, על פי מילים רלוונטיות, מספר כניסות לאתר ועוד משתנים אחרים. הביטוי לדירוג נקבע לפי ה- PageRank בסקאלה מ- 1 ועד 10.

האלגוריתמים השונים הם משפיעים על דירוג האתר, לא ניתן להגדיר בדיוק את האלגוריתמים המשמשים את מנוע החיפוש של גוגל, מאחר שמידע זה נשמר חסוי. עם זאת, ניתן לשער כי הנתונים המשפיעים על קידום האתר הם: איכות הקוד, איכות התוכן, הוספת תוכן, וותק האתר, תדירות השינויים הנעשים באתר, תדירות הכניסות לאתר דרך מילות מפתח, תגי מטא, קישורים לאתר, תדירות שינוים הקישורים בעמודים. גוגל משנה את האלגוריתמים בתדירות גובהה, משתי סיבות שיפור מנועי החיפוש במטרה להציג תוצאות אובייקטיביות ומדויקות. סיבה שנייה לשמור על מעמדו ולמנוע מבעלי אתרים לקדם אתרים בדרכים לא אתיות.

גוגל מפעיל מספר שירותים כגון גוגל אדוונס המציע פרסום ממומן בגוגל הנקרא PPC פיי פר קליק, גוגל אנליטיקס המאפשר לעקוב אחר תנועות באתר, מחקר מילות מפתח ועוד.

כתיבת תגובה