שיווק באינטרנט

עסקים רבים פונים לרשת האינטרנט על מנת להגדיל את מספר הלקוחות ולשם פיתוח העסק. שיווק באינטרנט הפך לחלק מהפרסום של חברות ועסקים רבים. עסקים שאינן עושים זאת למעשה מוותרים על אפשרויות של קידום אתרים. המשמעות היא שהמתחרים העסקיים שלהם נהנים מיתרון רב. בכל יום ויום שאינם מסגלים לעצמם את המציאות של רשת האינטרנט, למעשה הוא עוד יום של פחות לקוחות בעסק.

שיווק באינטרנט מתאים למעשה לכל סוג עסק, אם הינכם מייעדים את תוצרתכם לחו"ל, עסק שכונתי כגון מספרה או חנות לחיות מחמד, מאמנים, עורך דין מקרקעין , רואה חשבון, מטפלים אלטרנטיביים וכדומה.

רבים טוענים כי הקימו אתר אינטרנט ואין הם רואים ממנו את התשואה שאליה הם קיוו. למעשה האתר נשאר שומם ולא נכנסים אליו לקוחות. מעבר להקמת האתר, קידום אתרים, לדעת לנצל נכון את הפלטפורמה שנקרא אינטרנט לשווק את העסק באמצעות האינטרנט, שהאתר יעבוד עבורכם, יפתח בפניכן קבל לקוחות חדשים.

שיווק באינטרנט משמעו הרבה יותר מהקמת האתר, משמעו להפוך את הגולשים הפאסיביים לאקטיביים, להפוך מבקרים אקראיים ללקוחות ולגרום להם לפעולה להתקשר או לרכשו את השירותים או המוצרים שלכם.

כיום יותר ויותר עסקים מעבירים את כובד המשקל של הפרסום לעסק באמצעות שיווק באינטרנט. ההתפתחות המהירה של האינטרנט הביאה יותר ויותר גולשים לחפש את השירותים שהם זקוקים להם באינטרנט, לפני כל קניה וביצוע רבים נחשפים למידע באינטרנט. התחרות בין האתרים השונים הביאה עסקים רבים לפנות להליך קידום אתרים. שיווק באינטרנט מתאים למכירות שונות, למכירת תוכן, יותר ויותר אנשים למשל קונים ספרים באמצעות האינטרנט. כיום ניתן להוריד ספרים אלקטרוניים באינטרנט או קורסים המלמדים אתכם מהבית.

רק יתרונות

האפשרות שניתן לפתח אותו בהדרגה. האינטרנט הינו מדיום שיווקי לכל דבר. אכן הוא חדש אך רבים גולשים באינטרנט, ולמעשה שיווק באינטרנט הפך למילה החמה בשוק. יחד עם זאת, הוא אינו נגמר בהקמת האתר. הקמת האתר והמתנה פאסיבית כי האתר יעשה עוברנו את העבודה היא טעות. אתר באינטרנט משול לסניף נוסף של העסק.

שיווק באינטרנט למעשה מתחיל כבר בהליך בניית אתרים. התוכן הקיים באתר, עיצוב האתר, בבחירת דומיין ובאחסון האתר. בניית אתרים במערכת תוכן מאפשרת לכם נגישות לעדכון האתר בתוכן חדש. שיווק באינטרנט משמעו גם בחירת חברת אחסון האתר, עליה מהירה של האתר משמעותית, חשוב לבחור שרתים מהירים ויציבים, הכולל גישה לדואר אלקטרוני והן שירותי סטטיסטיקה על פעילות הגולשים באתר. שיווק באינטרנט משמעו גם לאחר בניית האתר יש צורך בטיפול שוטף של האתר. שיווק אתרים הוא למעשה קידום אתרים הכולל בדיקת דואר, תקינות האתר ומהירות עליית האתר, עדכון השירותים והמוצרים, הכנסת תוכן לאתר, החלפת קישורים ועוד. אתר באינטרנט הינו עוד ערוץ שיווקי ולכן חשוב לשמור עליו מעודכן ורלוונטי.

שיווק באינטרנט מתאים לשיווק מוצרים כגון מכירת מוצרים באינטרנט או מכירת שירותים שונים כגון חשמלאי, תריסים וכדומה. לשמור על קשר עם הלקוחות ולהציע להם שירותים או מבצעים חדשים באתר באמצעות הדואר. שיווק באינטרנט מאפשר לכם גם למצוא שותפים עסקיים.

שיווק באינטרנט אינו רק לשם מכירת מוצרים, אתר באינטרנט מאפשר לשמור קשר עם הלקוחות, מענה לשאלות, הסברים על השירותים, דפי הדרכה וכדומה. שיווק באינטרנט אינו רק תנועה באתר אלא היכולת להפוך את הגולשים באתר ללקוחות.

שיווק באינטרנט – כיצד זה עובד?

שיווק באינטרנט מתחיל עם בניית אתרים, תכנון האתר הכולל סקר שוק, אפיון האתר, כיצד נגרום לגולשים לפעול בכל דף. מה יהיה בדף הבית ומה יהיה בכל דף, כגון השארת פרטים, מבצעים וכדומה. בכל דף חשוב להציב תוכן המתאר את המוצר או השירות, לרשום מהי התועלת מהשירות או המוצר. למשל "ללמוד על הסדנאות שלנו – לחץ כאן". בעבר התפיסה הייתה כי אתר המציג מצגות מרהיבות ויפות הן שמוכרות את באתר. התחרות איזו מצגת יותר גדולה ויותר מיוחדת הביאה לכך שהעלייה של האתר הייתה איטית, עד שהגולש התייאש מההמתנה ועובר לאתר הבא. גורם נוסף שהביא לירידת גדולתם של אתרי הפלאש שגוגל לא יכול היה לסרוק אותם ולמעשה היה קושי לקדם אותם. שיווק באינטרנט לא נעשה באמצעות סרטוני פלאש אלא באמצעות תוכן, הן אשר עושות את המכירה.

כתיבת תגובה

שיווק באינטרנט

עסקים רבים בונים אתר לשם חשיפת העסק או החברה על גבי רשת האינטרנט. שיווק באינטרנט משמעו הליך קידום אתרים על מנת ליהנות מחשיפה יותר של גולשים שיהפכו ללקוחות פוטנציאלים שלכם. שיווק באינטרנט הינו תחום רחב שמטרתו בראש ובראשונה להביא לחשיפה גדולה של העסק או החברה ולהביאו לשם מכירה או השארת הפרטים. שיווק באינטרנט מאפשר גם להגיע לקבל לקוחות שבדרכים אחרות היה עד כה קושי להגיע אליהם.

שיווק באינטרנט הינו משימה מורכבת וארוכה, הדורשת מקצועיות, יצירתיות וניסיון רב בתחום קידום אתרים.

למי מתאים שיווק באינטרנט?
למעשה שיווק באינטרנט מתאים לכל עסק, באם מדובר בעסק קטן המאפשר תחרות שווה מול החברות הגדולות. שיווק באינטרנט מתאים למספרה השכונתית, לחנות חיות מחמד, לחנויות שונות היכולות להציע מכירה באמצעות האינטרנט. לאנשים העוסקים במקצועות החופשיים המאפשר להגיע לקהל לקוחות רחב כגון רואי חשבון, עורכי דין, מטפלים הוליסטיים, מאמני אישיים וכדומה.

שיווק באינטרנט כולל קידום אתרים במנועי החיפוש השונים, ובראשם גוגל. שיווק באמצעות פורומים, כתיבת בלוגים, רשתות חברתיות, פרסום באתרי תוכן וכדומה.

שיווק באינטרנט משמעו קידום אתרים בדרכים שונות להלן מספר דרכים לשם קידום אתרים ושיווקם.

שיווק באינטרנט באמצעות קידום אתרים אורגני
קידום אתרים אורגני הינו קידום האתר במנועי החיפוש השונים, לרוב מדובר בקידום האתר במנועי החיפוש של גוגל. כיום רוב הגולשים מחפשים מוצרים או שירותים באמצעות מנוע החיפוש של גוגל. הקלדת מילות המפתח מעלה רשימה של אתרים הרלוונטיים ביותר למילת החיפוש, למעשה כמעט מחצית מהקניות באינטרנט הנעשות באינטרנט החיפוש החל במנוע החיפוש.

קידום אתרים אורגני הנעשה על ידי אנשי מקצוע יבטיחו כי האתר יגיע לדפים הראשונים של מנועי החיפוש שיביאו לתנועת גולשים גדולה באתר. בנוסף קידום אתרים אורגני ישמור על תוצאות הקידום לאורך זמן.

קידום אתרים ממומן
קידום אתרים ממומן הינו פרסום אתרים במנועי החיפוש. קידום אתרים ממומן הידוע כ- PPC הינה שיטת פרסום הנעשה באמצעות גוגל ומבטיח כי אתרכם יגיע לעמודים הראשונים במנועי החיפוש בהתאם לתחום האתר. באמצעות שיטת פרסום זה בעל האתר משלם לפי הקלקלה על הפרסומת. העלות של ההקלקה משתנה בהתאם לתחרות באותו תחום ומיקום הפרסומת בדף.
קידום אתרים ממומן מתאים במקרים של בניית אתר חדש, קידום אתרים אורגני יכול לקחת זמן עד להשגת התוצאות הרצויות, לכן קידום אתרים ממומן יביא לחשיפה המרבית בזמן קצר.

שיווק באינטרנט מצריך עבודה יסודית ומעמיקה, הכוללים קידום אתרים אתי, מצריך חשיבה יצירתית במטרה ליצור תנועה באתר ולהביאו לחשיפה המרבית.

קידום אתרים – פורטלים, בלוגים ופורומים
קידום אתרים כולל מספר פעולות המאפשרות ליהנות מהרגע הראשון חשיפה. הוספת באנרים באתרים השונים, עלותו של פרסום באנר באתרים השונים תלויה במידת הפופולאריות של האתר ומיקום הבאנר. כמו כן ניתן לפרסם באנרים באתרי נישות המתאימים לאתר שלכם. קידום אתרים כולל גם פרסום בפורטלים השונים, כתיבת בלוגים והשתתפות בפורומים השונים.

שיווק באינטרנט משתלם יותר מכל שיטת פרסום אחרת. שיווק באינטרנט מביא לתנועה רבה יותר של גולשים באתר. אופטימיזציה של האתר יביא למיקום גבוה בתוצאות החיפוש.

האינטרנט היותו כלי נוח ויעיל לחיפוש מוצרים או שירותים מביא גולשים רבים לפנות אל מנועי החיפוש לפני קניית מוצר או שירות. פרסום המסר הנכון באתר יביא את הגולשים להיכנס לאתר ולקרוא על המוצרים או השירותים שלכם ואף להשאיר פרטי התקשרות.

שיווק באינטרנט הוא משמעו להפוך את הגולשים ללקוחות, פרסום באתר של מבצעים או מידע שימושי לגולשים בתחום, יביאו את הגולשים לקרוא באתר ואף להשאיר פרטים או לבצע רכישה. שיווק באינטרנט הוא מכלול הפעולות המתחיל בקידום אתרים, העברת המסר הנכון והנעה לפעולה של הגולש באתר.

שיווק באינטרנט דורש מספר פעולות על מנת לבנות את האסטרטגיה הנכונה בעת הליך קידום אתרים כגון אפיון המותג ובידולו מול האתרים המתחרים, הגדרת קהל היעד אליו אנו רוצים לפנות, כתיבת תוכן שיווקי, פרסום האתר ומכלול הפעולות באינטרנט, בקרה על קידום האתר ושיפורו.

שיווק באינטרנט – שירותי החברה
• בניית תוכנית שיווק לאתר.
• קידום אורגני
• קידום ממומן
• כתיבת תוכן
• יעוץ שיווקי
• פרסום – בלוגים , פורומים, פורטלים.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.

כתיבת תגובה