החשיבות של עיצוב האתר

במציאות כיום אתר אינטרנט הפך להכרח, עסקים גדולים כקטנים בונים אתר אינטרנט לשם שיווק העסק. אתר אינטרנט הנבנה על ידי חברת בניית אתרים מקצועית מבטיחה כי האתר שלך יהיה מעוצב ונוח למשתמשי הקצה, הגולשים. עיצוב אתרים הופך להיות חלק חשוב בעת בניית אתרים מאחר שהוא למעשה הופך לחלון הראווה של החברה או העסק.

החשיבות של עיצוב האתר

לעיצוב האתר יש חלק חשוב בבניית האתר. עיצוב אתרים הופך לחלק מהמסר של האתר. הדוגמה הטובה לכך הוא הדימוי של האתר כחלון הראווה של החברה, מה אתם מעוניינים לשדר לגולשים, מה מטרת האתר. עיצוב אתרים משמעו במקרים רבים לתפוס את הגולש שנכנס לאתר. עיצוב אתר מרשים ונעים לעין ימשוך את הגולש שהינו לקוח הפוטנציאלי שלכם להמשיך ולגלוש באתר, לקרוא על השירותים או המוצרים שהנכם כותבים.

לרוב הגולשים הנכנסים לאתר חדש מתרשמים ממנו בעיקר בצורה כללית, הסברה היא כי גולש סורק את האתר במהלך השניות הראשונות ורק לאחר התרשמות הכללית הוא מתחיל לבחון את מהות האתר ותוכנו או להמשיך לאתר הבא. השאלה מה לוכד את עין הגולש היא שאלת המיליון, ההנחה היא כי חלק גדול המשפיע על הגולש הוא עיצוב האתר. המשמעות היא כי עיצוב אתרים תורם לרושם הראשוני אם האתר מקצועי או חובבני, אם האתר יפה או לא, ורק לאחריו הגולש יקרא את הכותרות של האתר ומחליט אם הכותרות נותנות את המענה לחיפושיו או לא.

עיצוב אתרים הינו חלק מבניית האתר ויש לתכננו כחלק מתכנון האתר

בחירת צבעים

בחירת הצבעים לאתר הוא חלק חשוב ומשמעותי בעת עיצוב אתרים. הצבעים באתר מהווים כחלק מהמסר שאנו רוצים להעביר, אין זה חדש כי צבעים יוצרים את האווירה ולכל צבע יש את המסר שלו. ורוד מתאים לאתרי ילדים, בעוד שהצבעים לבן, אפור או כחול משדרים יציבות. גווני ירוק בהיר וצבעי קרם משדרים תחושה לש רוגע ושלווה וכדומה. במידה והחברה או העסק בעלת לוגו הכולל את הצבעים ניתן להשתמש בצבעים אלו או בגוונים דומים ליצירת האתר, במידה ולא ניתן לבחור צבעים בהתאם לאווירה שהנכם מעוניינים לשדר. עם זאת חשוב שהאתר יהיה נעים לעין מבחינת עיצוב, הימנעו מצבע דומה של דף הרקע והכיתוב, חשוב שהקריאה תהיה נוחה לגולשים. בחרו משפחת צבעים שיהיו נכונים לעסק ומשתלבים טוב יחד.

מבנה האתר

בניית אתר כולל בתוכו את מבנה האתר, ניתן לראות כי רוב האתרים דומים במראה המבנה, הגולשים הרגילים לסוג מבנה האתר. עיצוב אתרים כולל את מבנה האתר, חשוב להתאים את מבנה האתר למטרת האתר, עם זאת חשוב לבחור מבנה נוח לשימוש, המטרה היא נוחות לגולש, מבנה אתר שבנוי בצורה נכונה משדר לגולש תדמית משכנעת יותר. שימוש יתר בפעלולים או מעבר דפים רבה עלולה ליצור עייפות אצל הגולש. מבנה האתר כולל מעב לעיצוב הדפים גם היררכיה נוחה לשימוש.

אחידות

עיצוב אתרים כולל גם את מבנה הדפים באתר, בחירת צבעים, וחלוקה של המידע בדפים. בעת בניית אתר חשוב לשמור על אחידות בין הדפים. בכל השפים יהיה בראש הדף את הלוגו של האתר, בצידי הדף הלשוניות המעבירות לדפים השונים. עיצוב אחיד מגביר את התחושה של המשכיות לאורך כל האתר ומסייע לגולש בהתמצאות באתר כגון עזרי ניווט הנמצאים באותו מיקום בכל הדפים של האתר.

תמונות

תמונות באתר יכול לסייע ביצירת אווירה באתר, הן מושכות את העין ותמונה שמותאמת למסר יכולה להוסיף רבות לאתר. חשוב לבחור תמונות אמינות שקל להזדהות עימן. חשוב לזכור כי על תמונות יש זכויות יוצרים חשוב לבחור תמונות חוקיות.

מהירות עליית האתר

בניית אתרים דורשת לעיתים הוספת אנימציה, מוזיקת רקע, סרטונים, מצגות וכדומה. חשוב לבדוק כי העיצוב אינו מפריע לעליית האתר. באתרים בהם יש שעון טעינת הדף למעשה עלול לפספס את המטרה, גולש העומד בפני טעינת דף שלוקחת זמן רב, עלול לוותר ולהמשיך הלאה לאתרים הבאים.

כתיבת תגובה