החשיבות של אופטימיזציה בעת בניית אתרים

אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO – Search Engine Optimization) הינו הליך לשם קידום האתר במנועי החיפוש. כל בעל אתר היה רוצה למצוא את האתר שלו בראש החיפוש. אופטימיזציה בעת

בניית אתרים תבטיח כי האתר מתחילת עלייתו יהיה מקודם במנועי החיפוש.

רוב הגולשים מחפשים מידע באינטרנט באמצעות מנועי החיפוש, ובאמצעות חיפוש מילות מפתח. בחיפוש מילה כגון ביטוח או ניקיון מופיעה רשימה של אתרים העוסקים בתחום שחיפשנו. לרוב, הגולשים מסתפקים בחיפוש בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש ובמקרים שבהם אינם מוצאים את מבוקשם הם עוברים לעמוד השני.

בניית אתרים דורשת תכנון של האתר, כגון מטרת האתר, קהל היעד, עיצוב ועוד. בניית אתרים בצורה נכונה ומסודרת מבטיחה כי מנועי החיפוש השונים יוכלו לסרוק את האתר ולמקם אותו בדפים הראשונים של מנועי החיפוש.

בין אם מדובר באתר תדמית לעסק או אתר חדשות מקומי או אתר חדשות בחריש, מבנה האתר הינו חשוב בעת בניית האתר, מבנה היררכי מסודר שבו הדפים החשובים בראש האתר ולאחריו הדפים הפחות חשובים. חשוב לשמור על שתיים שלוש רמות ולא יותר, השימוש של דף המוביל לדף ולעוד דף בלי סדר יצור מצב שהאתר לא יקרא בצורה מלאה וימוקם בדירוג של מנועי החיפוש במקום נמוך.

בניית אתר כוללת מעבר למבנה האתר מספר פרמטרים חשובים:

טקסט – רבים מתפתים לבנות את האתר בפלאש, הרובוטים הסורקים את האתר אינם יכולים לקרוא את הכתוב בדפי הפלאש. חשוב לכתוב את התוכן של האתר בטקסט חי. חשוב לכתוב תוכן מקורי ואיכותי, גוגל אינו אוהב העתקת מאמרים מאתרים אחרים.

מילות מפתח – חשוב להטמין בתוך התוכן מילות מפתח רלוונטיות לאתר. ניתן להיעזר בכלים אינטרנטיים שונים למילות מפתח, אתר מומלץ הוא כלי מילות המפתח של גוגל, כלים אלו מאפשרים לקבל רעיונות נוספים.

כותרות – כתיבת כותרות לתוכן, כותרות משנה, כותרות קצרות ומסקרנות שימשיכו את הגולש לקרוא.

דף הבית – דף הבית הוא השער לאתר, חשוב שיכיל את ההסבר על האתר, חשוב לטמון בתוכו כמה שיותר מילות מפתח הקשורות לאתר.

מפת האתר – מפת האתר כוללת את הדפים לכן חשוב לעשות קישורים מדף מפת האתר לשאר הדפים ומדף הבית למפת האתר על מנת להקל על הרובוטים של מנועי החיפוש לסרוק את האתר בצורה מלאה.

בניית אתר כוללת קישורים פנימיים וקישורים חיצוניים. קישורים פנימיים הם קישורים המעבירים בין דפי האתר, חשוב לקבוע קישורים אלו באמצעות קישור סטטי. קישורים חיצוניים תורמים לקידום האתר, אך חשוב לבחור מתוך אתרים טובים ולא אתרים "מלוכלכים". חשוב לקבוע קישורים חד כיוונים.

בניית אתרים בצורה מסודרת ונכונה תבטיח כי מנועי החיפוש יוכלו לסקור את האתר בצורה יעילה ולמקם את האתר בתוצאות הגבוהות של מנועי החיפוש. בניית האתר על פי מבנה מסודר והיררכיה הגיונית יבטיח כי מנועי החיפוש ידעו להעניק חשיבות לדפים שונים על פי מיקומם. דפים חשובים יופיעו בראש ההיררכיה ולאחריו דפים פחות חשובים. מבנה היררכי יכול להכיל דפים ראשיים שמהם יוצאים דפים פחות רלוונטיים, שימוש בתת- תת קטגוריות מכביד על המנועי החיפוש. דרך נוספת להבטיח כי גוגל יסרוק את האתר הוא שימוש במפת האתר. מפת האתר למעשה מאפשרת לגוגל לסרוק את כל הדפים, חשוב ליצור קישור בין דף הבית למפת האתר.

 

Image by fumingli from Pixabay

כתיבת תגובה